مهندس حسن آقاسی زاده شعرباف

حضرت امام که به پاریس(فرانسه) رفتند، خودش (دانشجویان) را به امام رساند. روزها مترجم و شب‌ها نگهبان بیت امام بود. به محض اینکه امام دستور دادند شما برگردید و درستان را بخوانید و حتی ترم اضافه بگیرید تا کار یاد بگیرید ،دو مرتبه عازم کانادا شد.

در سال 1361 با کوله‌باری از فنون و اعتقادی راسخ در بکارگیری آن در کشور و به ویژه در جهت اهداف دفاع مقدس به ایران بازگشت. او که قصد شرکت فعال در جبهه‌ها را داشت بعد از چند ماه خدمت در جهادسازندگی بلافاصله وارد سپاه شد و عشق به جهاد و شهادت او را به جبهه‌های حق علیه باطل کشاند و در مهندسی رزمی مشغول انجام وظیفه شد. با لیاقت و شایستگی ذاتی که در مأموریتهای مختلف از خود نشان داد به عنوان معاونت فنی مهندسی قرارگاه خاتم‌الانبیاء منصوب شد.

با گسترش جبهه‌ها و نیاز به استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و ابزار و ادوات مختلف نظامی طبق مصوبه‌ای وزارت سپاه مأمور تأسیس قرارگاههای «صراط المستقیم» و «خاتم‌الانبیاء» شد، مسؤولیت معاونت فنی و مهندسی قرارگاه خاتم‌الانبیاء از طرف سردار شهید محسن صفوی به شهید آقاسی زاده واگذار گردید.

این قرارگاه تمام پروژه‌های مهندسی وزارتخانه‌ها را زیر پوشش خود قرار داد و علاوه بر پشتیبانی آنها نسبت به حسن اجرای پروژه‌ها نیز نظارت فنی می کرد؛ نظیر بیمارستانهای فاطمه‌الزهراء(ع)، امام رضا(ع) و سایر بیمارستانها، سایتهای موشکی، ایجاد پادگانهای نظامی و طرحهای کلان مهندسی که در سرنوشت جنگ تأثیر بسزایی داشتند. با توجه به دو هویتی بودن قرارگاه، شهید آقاسی زاده علاوه بر هماهنگی و همکاری با وزارتخانه‌های شرکت کننده و مهندسی یگانها و تیپهای مهندسی، در جهت احداث سدهای خاکی و کانالهای انحرافی آب، ایجاد خاکریزهای پدافندی، جاده‌های پشتیبانی، نصب پلهای ثابت و شناور و ترمیم آن همکاری می کرد. طبق اظهار یکی از فرماندهان مهندسی ایشان حدود دو هزار و چهارصد پروژه را با همکاری و تلاشهای شبانه‌روزی مجموعه مهندسی و برادرانی که شرکت فعال داشتند اجرا نمود.

عراقی ها ازمقابل پتروشیمی حسابی ما را اذیت می کردند، کسی جرأت نداشت مقابلشان خاکریز بزند. حسن در مأموریت ارومیه بود شب آمد موضوع را فهمید. صبح دیدیم حسن نیست. شبانه با یک راننده لودر تا صبح خاکریز را زد.

آن قدر در عملیات کربلای 5 فعالیت کرد که یک باره در حال کار از خستگی روی پل خوابش برد و به داخل رودخانه افتاد، اگر بچه‌ها نجاتش نمی دادند شهید می شد.

با اینکه شهید آقاسی زاده در آخرین مجروحیت از ناحیه کمر آسیب دیده بود و تمام کارهای اعزامش برای معالجه به اتریش صورت گرفته بود ولی بعد از تماس تلفنی با فرماندهان آرام نگرفته و برای بررسی یکی از مناطق عملیاتی در ماووت عازم منطقه شد.

با چند دستگاه ماشین به طرف منطقه حرکت کردند. قبل از شهادت، دستور توقف خودروها را داد و خودش به اتفاق دو تن از همرزمانش که از مهندسین قرارگاه بودند رانندگی را به عهده گرفت. در این حرکت شبانه که بخاطر استتار از دید عراقیها چراغ خاموش می رفت، جاده زیر آتش توپخانه دشمن قرار داشت. و با اصابت گلوله توپ به دامنه ارتفاعات مشرف به جاده، سنگهای بزرگ در جاده نظامی ریزش کرد و خودروی ایشان با این صحنه منحرف و به پایین پرتگاه سرازیر شد

و بدین سان شهدای دیگری در محضر حق مأوا گرفتند و به فوز ابدی و خواسته ی دیرینه‌یشان دست یافتند و شهید آقاسی زاده یکی از آنان بود.

از این شهید مخلص سه فرزند به نامهای (حجت، زینب و زهرا) به یادگار باقی ماند.

کتاب های شهاب - کنار پل ، منتظرت ایستاده ام - بچه زرنگ

و نرم افزار سردار شهید آقاسی زاده به شرح زندگی این عزیز سفر کرده پرداخته اند

 

روحش شاد و یادش گرام

برای ظهور حضرت حجت (عج) و شادی روح شهدای عزیزمان صلوات

/ 1 نظر / 30 بازدید
Milad Bazi Saz

سلام وب باحالی داری به منم سر بزن اگه دوست داشتی و موافق بودی تبادل لینک میکنیم ممنون[گل]